english

Український
Мистецький Фонд
Екстреної Допомоги

Незалежні митці, куратори і працівники сфери культури України мають право жити, перебувати в безпеці та продовжувати свою професійну діяльність.

Kinder Album, Ukraine will resist, 2022

Катерина Лісовенко, Без назви, 2022

Знищенні снарядом художні майстерні, Київ, 2022

Ilona Kuznetsova, Emerald green, 28.04.20

Piazza Ucraina, UEAF at Venice Biennale, 2022

Piazza Ucraina, UEAF at Venice Biennale 2022

Oleksiy Sai, Explosions, 2022

З огляду на російське вторгнення в Україну та загрози, які війна чинить для мирних жителів, зокрема і для незалежних митців і працівників сфери культури, ГО «Музей сучасного мистецтва» разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом створює Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги.

МІСІЯ

Живий, вільний та сильний голос українських культурних дієвців потрібен сьогодні світу більше, ніж будь-коли. Наше завдання — забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни.

МИ НАДАЄМО

Одноразову фінансову допомогу та стипендії до 3-х місяців культурним діячам та працівникам сфери культури (кількість стипендій обмежена)

ПРІОРИТЕТНІСТЬ ДОПОМОГИ

 1. Потреби виживання:

  підтримка працівників сфери культури, які залишились в Україні і потребують термінового забезпечення базового рівня життя та безпеки.

 2. Потреби розвитку:

  щоб забезпечити видимість української культури в Україні та за її межами, ми підтримуємо дієвців в Україні, і тих, хто виїхав за кордон після початку повномасштабної війни РФ проти України, у наступному:

  • індивідуальна творча діяльність митців та культурних працівників
  • безперервність досліджень дослідників, кураторів, теоретиків та ін. працівників культури
  • допомога українським неурядовим організаціям і культурним ініціативам з метою підтримки їх програмної діяльності

Що ми робимо

 • сприяємо залученню фінансової підтримки та адмініструємо кошти, отримані від міжнародних мистецьких та благодійних організацій, приватних внесків благодійників;
 • надаємо підтримку культурним дієвцям з різних секторів (незалежним митцям, кураторам, арт-менеджерам, дослідникам, музикантам, письменникам, тощо) і культурним недержавним організаціям України;
 • забезпечуємо можливість жити і працювати дієвцям, що залишились в Україні з метою збереження культурної спадщини в їх місцевості (музеї, приватні колекції, пам’ятки архітектури) тощо
 • популяризуємо та представляємо сучасну українську культуру на міжнародному рівні як потужний інструмент захисту цінностей демократії та свободи у світі.

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України і всієї Європи. Відтоді російська армія щодня завдає ракетних та артилерійських ударів по житлових кварталах, об’єктах цивільної та військової інфраструктури, а президент РФ Володимир Путін погрожує світу ядерною зброєю. Щодня в Україні гинуть та зазнають поранень сотні невинних людей.

Не є винятком і митці, працівники сфери культури. Вони мають право жити, бути в безпеці та продовжувати свою роботу

Фінансове та операційне адміністрування фондів здійснює ГО “Музей сучасного мистецтва”.

Операційна звітність Фонду.

MOCA NGO

Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» / ГО МСМ об’єднує представників художньої та експертної спільноти, які працюють із сучасним мистецтвом в Україні, системно розбудовує сферу та виступає за створення в нашій країні музейного закладу нового типу. ГО МСМ, як професійна інституція, розуміє важливість своєчасного створення художнього архіву, присвяченого війні Росії проти України з 2014 року (та повномасштабного вторгнення 2022 року), який стане невід'ємною частиною колекції майбутнього Музею сучасного мистецтва України.

Zaborona незалежне ЗМІ про соціальні тенденції та культуру постсоціалістичних країн Східної Європи. Надає читачам поглиблені звіти щодо поточної ситуації в Україні та висвітлює широкий спектр суспільно важливих тем.

The Naked Room галерея сучасного мистецтва в Києві, що має чітке кураторське програмування і прагненням створити прозорий ринок мистецтва для українських художників. У 2021 році галерею обрано для представлення України на Венеційській бієнале-2022 із проектом «Фонтан виснаження. Acqua Alta» Павла Макова.

Мистецький Арсенал – це майданчик для взаємодії зі світовою культурною спільнотою через спільні культурні ініціативи. Під час війни Росії проти України Мистецький Арсенал мобілізує свій інституційний потенціал, щоб допомогти іншим культурним установам, музеям та незалежним митцям, які потребують підтримки.